The Fundamentals Of Creative Design/ Yaratıcı Tasarımın Prensipleri

Yaratıcı Tasarımın Prensipleri, okuyucularına yaratıcı sürecin önemli basamaklarını sunar. Her konu veya “prensip” açıklayıcı detaylı şekiller, ilgili teoriler ve tasarımın altında yatan prensipleri açıklamak için tarihsel referanslar içerir. Çağdaş tasarımcılardan örneklerle desteklenen Yaratıcı Tasarımın Prensipleri, tasarım profesyonellerinin çalışma yöntemleriyle ilgili benzersiz bir fikir edinme şansı sağlar.

Çalışmanın çoğu alanında, üstüne konulan öğelerin başarısı iyi ızgara kullanımını gösterirken bazılarının da buna meydan okuyup sınırları aştığı Mizanpaj vardır. Tipografi’nin gelişimini anlatan bölüm modern tasarımcının temel repertuarı olan Formatlar, Resim ve Renk Kullanımı bölümleriyle desteklenmiştir.

Her bölüm, önemli alt bölümlere ayrılmıştır. Örneğin Tipografi, çağdaş tasarımcılar tarafından kullanılan hizalama, satır aralığı, karakter aralığı, biçimlendirme ve diğer araçların açıklamalarını ve örneklerini içerir. İlgili örnekler prensiplerin gerçek hayatta uygulamalarını ve olanaklarını göstererek anlaşılmasına yardımcı olur, bilgiler sadece soyut veya akademik düzeyde kalmaz.

Çalışma süreçleri detaylı şekilde gösterilmiş ve aynı tasarımcıdan farklı örneklerle desteklenmiştir. Bu açıklayıcı örnek kısımları projeleri bir çerçeve içine oturtma ve okuyucunun bu prensiplerin neden bu kadar önemli olduğunu anlamasına yardımcı olmak için Brief, Süreç ve Sonuç olarak açıkça tanımlanmıştır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

2leep